dtelektronik.sk

 

0907 244 337

info@dtelektronik.sk

Arduino Pridané: 06.02.2023

Úvod ČlánkyArduino

ARDUINO elektronická platforma uz je SKLADOM !!!

Všestranná modulárna platforma ktorú zvládne každý.

Presvečte sa.

Čo je Arduino?


Arduino je open-source elektronická platforma založená na ľahko použiteľnom hardvéri a softvéri. Dosky Arduino sú schopné čítať vstupy – svetlo na senzore, prst na tlačidle alebo správu na Twitteri a premeniť ich na výstup – aktivovať motor, zapnúť LED, publikovať niečo online. Svojej doske môžete povedať, čo má robiť, odoslaním súboru inštrukcií mikrokontroléru na doske. Na tento účel použite programovací jazyk Arduino a softvér Arduino založený na Processing .

V priebehu rokov sa stal Arduino mozgom tisícok projektov, od každodenných predmetov až po zložité vedecké nástroje. Okolo tejto platformy s otvoreným zdrojovým kódom sa zhromaždila celosvetová komunita tvorcov, študentov, nadšencov, umelcov, programátorov a profesionálov  a ich príspevky prispeli k neuveriteľnému množstvu dostupných vedomostí , ktoré môžu byť veľkou pomocou pre nováčikov aj odborníkov.

Arduino sa zrodilo v Ivrea Interaction Design Institute ako jednoduchý nástroj na rýchle prototypovanie, zameraný na študentov bez znalostí elektroniky a programovania. Hneď ako sa doska Arduino dostala do širšej komunity, začala sa meniť, aby sa prispôsobila novým potrebám a výzvam, odlíšila svoju ponuku od jednoduchých 8-bitových dosiek po produkty pre aplikácie IoT, nositeľné zariadenia, 3D tlač a vstavané prostredia.

 

Prečo Arduino?

Vďaka svojej jednoduchej a dostupnej používateľskej skúsenosti sa Arduino používa v tisíckach rôznych projektov a aplikácií. Softvér Arduino je ľahko použiteľný pre začiatočníkov, ale dostatočne flexibilný pre pokročilých používateľov. Beží na Mac, Windows a Linux. Učitelia a študenti ho používajú na stavbu lacných vedeckých prístrojov, na dokazovanie princípov chémie a fyziky alebo na začiatky s programovaním a robotikou. Dizajnéri a architekti stavajú interaktívne prototypy, hudobníci a umelci ho používajú na inštalácie a experimentovanie s novými hudobnými nástrojmi. Tvorcovia ho, samozrejme, využívajú pri stavbe mnohých projektov vystavených napríklad na Maker Faire. Arduino je kľúčovým nástrojom na učenie sa nových vecí. Ktokoľvek - deti, fanatici, umelci, programátori - môžu začať s majstrovaním, stačí postupovať podľa pokynov stavebnice krok za krokom,

Existuje mnoho ďalších mikrokontrolérov a platforiem mikrokontrolérov dostupných pre fyzické výpočty. Parallax Basic Stamp, Netmedia BX-24, Phidgets, MIT Handyboard a mnoho ďalších ponúka podobné funkcie. Všetky tieto nástroje preberajú chaotické detaily programovania mikrokontrolérov a zabaľujú ich do ľahko použiteľného balíka. Arduino tiež zjednodušuje proces práce s mikrokontrolérmi, ale ponúka určitú výhodu pre učiteľov, študentov a zainteresovaných amatérov oproti iným systémom:

 • Lacné – dosky Arduino sú relatívne lacné v porovnaní s inými platformami mikrokontrolérov. Najlacnejšiu verziu modulu Arduino je možné zostaviť ručne a dokonca aj predmontované moduly Arduino stoja menej ako 40€

 • Viacplatformový – Softvér Arduino (IDE) beží na operačných systémoch Windows, Macintosh OSX a Linux. Väčšina systémov mikrokontrolérov je obmedzená na Windows.

 • Jednoduché a prehľadné programovacie prostredie – Softvér Arduino (IDE) je ľahko použiteľný pre začiatočníkov, no zároveň dostatočne flexibilný na to, aby ho využili aj pokročilí používatelia. Pre učiteľov je to pohodlne založené na programovacom prostredí Processing, takže študenti, ktorí sa učia programovať v tomto prostredí, budú oboznámení s tým, ako Arduino IDE funguje.

 • Open source a rozšíriteľný softvér – Softvér Arduino je publikovaný ako open source nástroje, ktoré môžu rozšíriť skúsení programátori. Jazyk je možné rozšíriť pomocou knižníc C++ a ľudia, ktorí chcú porozumieť technickým detailom, môžu urobiť skok z Arduina na programovací jazyk AVR C, na ktorom je založený. Podobne môžete pridať kód AVR-C priamo do svojich programov Arduino, ak chcete.

 • Open source a rozšíriteľný hardvér - Plány dosiek Arduino sú publikované pod licenciou Creative Commons, takže skúsení návrhári obvodov môžu vytvoriť svoju vlastnú verziu modulu, rozšíriť ho a vylepšiť. Dokonca aj relatívne neskúsení používatelia môžu zostaviť verziu modulu na pečenie, aby pochopili, ako to funguje, a ušetrili peniaze.


   

   

  VŠETKO OHLADNE PLATFORMI ARDUINO NÁJDETE TU CLICK


Späť na zoznam článkov
Akciové ponuky

Akumulátor gélový 6V / 7Ah, záložná olovená batéria

 Akumulátor gélový 6V / 7Ah, záložná olovená batéria

Napätie: 6 V
Kapacita: 7 Ah
Rozmery
- Dĺžka: 151 mm
- Šírka: 34 mm
- Výška: 94 mm
- Celková výška (s terminálmi): 101 mm
Hmotnosť: 2,15 kg
Pohotovostný režim (25 stupňov C): 6,8-6,9 V
Pracovný režim (25 ° C): 7,25-7,45 V
Maximálny záťažový prúd: <0,99 A
Vplyv teploty na kapacite:
+40 stupňov C: 102%
+25 ° C: 100%
0 ° C: 85%
-15 ° C: 62%
Samovybíjanie (25 stupňov C)
- Kapacita po 3 mesiacoch skladovania: 91%
- Kapacita po 6 mesiacoch skladovania: 82%
- Kapacita po 9 mesiacoch skladovania: 64%

Akumulátor je vhodný ako náhrada za batérie pre záložné systémy UPS, záložné zdroje pre všetky aplikácie EZS, EPS a telekomunikácie, záložné svietidlá a nabíjacie baterky, riadiace systémy, alarmy, výstražné mobilné a signalizačné zariadenia a pod. Jedná sa o bezúdržbový, hermeticky uzavretý akumulátor, čo umožňuje ľubovoľnú pracovnú polohu.

 

UPOZORNENIE: tento akumulátor NIE JE určený na pohon elektromotorov (napr. elektrických kolobežiek, vozíkov, detských autíčiek a pod.)!!!

14,45 €
12,44 €
s DPH

Tester sieťových UTP a FTP káblov G-248

 Tester sieťových UTP a FTP káblov G-248

Tester UTP a FTP káblov G-248

10,14 €
9,10 €
s DPH

LED hviezdny mini projektor

 LED hviezdny mini projektor

Toto LED osvetlenie je schopné osvietiť miestnosti, budovy v tvare hviezdy. Zariadenie funguje pomocou sieťového napájania (230V AC). Uhol premietania môžete nastaviť pomocou konzoly.

Fénymódozatok:

 • 6 LED s extra svietivosťou
 • IP67 krytie
 • 230 m² plocha osvetlenia


Vstup: 110 - 240 V, 50 - 60 Hz
Výstup: 5V, 1A
Dĺžka kábla: 3 m
IP krytie: IP44
Dosah: 10 m
Plocha osvetlenia: 230 m²


Na použitie v interiéri aj exteriéri

36,78 €
29,56 €
s DPH

Flexo šnúra k PC 1m priama

 Flexo šnúra k PC

Flexo šnúra k PC 1m priama
3 x 0,75 mm CU

4,41 €
s DPH
Články a oznamy

 

   Pricemania.sk – Porovnanie cien      

  

   

Úvodná stránkaObchodné podmienkyPoštovnéKontakt