dtelektronik.sk

 

0907 244 337

info@dtelektronik.sk

Krovinorez - podľa čoho vyberať? Pridané: 02.06.2023

Úvod ČlánkyKrovinorez - podľa čoho vyberať?

Po zime sa často dobre darí tiež náletovými drevinám, ktoré naraz rastú priamo pred očami - čo ale nie je žiaduce. So všetkými týmito nepríjemnosťami, na ktoré sú aj bežné kosačky krátke (alebo skôr veľké a neobratné), si hravo poradí krovinorez. Správnym výberom môže krovinorez pre použitie na malých plochách rotačnú kosačku plne nahradiť.

Vyžínače fungujú na princípe rotujúcej struny alebo vonkajšieho konca a sú vhodné pre jemnejšie trávu a priekopy. Krovinorezy zvládnu vďaka pílovému kotúču hustejší porast s drobnými drevinami. Súčasťou príslušenstva môže byť ale aj strunový nástavec, ktorý stačí pre dočistenie nedostatkov aj po kosení klasickou kosačkou.

Aký zvoliť typ pohonu a konštrukciu krovinorezu?

 

Vzhľadom k tomu, že sa je jedná o prístroj primárne určený pre obratnou manipuláciu v horšie prístupnom teréne, dôležitú úlohu hrá jeho samotná konštrukcia. Práve typ pohonu má vplyv na samotnú hmotnosť prístroja. Vedľa dvojtaktných a štvortaktných benzínových pohonov sú dostupné aj ľahšie, ale menej výkonné elektrické alebo akumulátorové pohony.

 

Výhodou dvojtaktných motorov je nižšia hmotnosť, vďaka poháňanie zmesou benzínu a oleja, ktoré tým pádom nepotrebujú vlastné nádoby, ako je tomu v prípade štvortaktu.

Nepodceňujte hmotnosť a dizajn vyžínača

Hmotnosť hrá úlohu aj v súvislosti ťažiskom stroja a s možnosťou zavesenia na jedno - alebo dvoch ramenný popruh. Ideálna váha je do 8 kg s plnou nádržou. Pri výbere venujte pozornosť aj tvaru rukoväti. Riadidlá v tvare U vám uľahčia manipuláciu, pri ukladaní oceníte, ak sú navyše ľahko odnímateľné.

Príslušenstvo nielen pre väčšiu bezpečnosť

Dobre zostavený doplnkový sortiment prístroja vám ušetrí prácu, peniaze a predovšetkým zdravie. Pásy určené k správnemu zavesenie a rozloženie telesného ťažisko, ochranné klapky na uši, tvárový štít, prípadne pevnú obuv do vysokej trávy vám prácu s krovinorezom uľahčí a ochráni zdravie. Náhradné nástavce a výmenné kotúče v doplnkovej výbave za vás vyriešia dilemu, či zaobstarať vyžínač alebo krovinorez.


Tiež si krovinorez zaslúži dôkladnú údržbu a starostlivosť

Už správne zvoleným strojom s ohľadom na kosenie terénu predídete jeho preťažovaniu. U dvojtaktového motora je zásadná pravidelná údržba a predovšetkým doplňovanie maziva najlepšie po každých 30 odpracovaných hodinách. Pravidelnou kontrolou a prípadným očistením vzduchového filtra a rebrovanie motora predídete jeho prehrievaniu a zaistíte jeho dlhú životnosť.
Dôležité je venovať pozornosť typu porastu, ktorý sa chystáme nástrojom upravovať. Zloženie tráv a kosodreviny hrá dôležitú úlohu pri výbere vhodného kotúča alebo strunového nástavce. Pre nepravidelne udržiavaný pozemok alebo záhradu s hustejším porastom kosodreviny je najlepšou voľbou benzínový krovinorez s vyšším výkonom. Akumulátorové vyžínače sú ľahšie, ale majú menší výkon aj výdrž.

Rezný rozsah a spôsob kosenia ide ruka v ruke

Ideálne záber krovinorezu je 43 cm, rovnako ako u klasickej kosy sa musíte zo začiatku zamerať tiež na správnu techniku používania. Pri pohybe po kosenej ploche človek často mení smer a postupuje dopredu a dozadu. Pri zaobchádzaní s krovinorezom nie je pri pohybe späť potreba znižovať otáčky, pretože kosí kontinuálne. Benzínovým krovinorezom škodí posúvanie akcelerátorom tam a späť. Okrem vyššej spotreby paliva tak dochádza ku kolísaniu otáčok, nedostatočnému spaľovaniu a prehrievaniu vnútra motora. V prípade úpravy väčšej plochy, odporúčame pohybovať sa rovnako ako s klasickou kosou - teda ťahy zprava do ľava, pričom spätný ťah doprava je na voľno. Ak sa do krovinorezu zachytí vysoká tráva, odstraňte ju a postupujte pomalšie alebo po menších riadkoch a skôr sa potom k celej ploche vráťte ako k celku.Späť na zoznam článkov
Akciové ponuky

Teplomer digitálny a vlhkomer s externým čidlom na kábli THW301

 Teplomer digitálny a vlhkomer s externým čidlom na kábli  THW301

Teplomer pre meranie vnútornej a vonkajšej teploty a vnútornej vlhkosti. Meria vnútornú teplotu, vlhkosť a vonkajšiu teplotu pomocou drôtovej teplotnej sondy o dĺžke cca 3m.

Jedná sa o klasický digitálny teplomer s drôtovú sondou, ktorá sa umiestni vo vonkajšom priestore, odkiaľ pomocou drôtu prenáša informácie o vonkajšej teplote. Digitálny teplomer potom na displeji zobrazí vonkajšiu teplotu. Tento digitálny teplomer upútava svojim elegantným dizajnom.

Technické parametre:
- zobrazenie vnútornej teploty: v rozsahu -10°C až 60°C
- odporúčaný rozsah merania: 0°C až 50°C
- teplotné rozlíšenie: 0.1°C
- zobrazenie teplotného indexu: 26°C až 59°C
- zobrazenie vnútornej vlhkosti: 25% až 95% relatívnej vlhkosti
- zobrazenie vonkajšej teploty: v rozsahu -50°C až 60°C
- teplotné rozlíšenie: 0.1°C
- napájanie: alkalická batéria 1x 1.5V AAA

17,52 €
15,24 €
s DPH

Rozbočenie zásuvky 230 V - 2x zásuvka s vypínačom 230V/16A

 Rozbočenie zásuvky 230 V - 2x zásuvka s vypínačom 230V/16A

Pomocou tejto redukcie získate z jednej zásuvky dve, s možnosťou vypnutia. Vypínač je podsvietený.

Vlastnosti:

- zásuvka: 2x SK zásuvka
- vypínač: podsvietený
- kryt: biela
- maximálne zaťaženie: 3800 W
- napätie: 230 V (AC)
- frekvencia: 50 Hz
- maximálny prúd: 16 A
- funkcia stmievania: nie
- funkcia prepínače: áno

4,39 €
s DPH

Stmievač dotykový pre LED pásy do AL lišty 10mm 0-100-OFF+pamäť

 Stmievač dotykový pre LED pásy do AL lišty 10mm 0-100-OFF+pamäť

Dotykový stmievač / spínač určený pre priamu montáž do AL profilov. Pre ovládanie funkcií nevyužíva vodivé spojenie s AL profilom, ale ovláda sa pomocou dotyku na difúzore (plexi) v mieste spínača. Miesto indikuje svietiaca modrá LED.
Po vypnutí si spínač pamätá naposledy zvolenú úroveň jasu. V prípade výpadku alebo odpojenia napájania sa pamäť vymaže.

Funkcia: Stmievač - OFF, 0 - 100% + Pamäť
Vstupné napätie: 12 - 24V DC
Max. prúd: 8A
Max. výkon: 96W (12V), 192W (24V)
Indikácia: modrá LED
Rozmery: 40 x 10mm

10,80 €
s DPH

Cuprextit 100x200x1,5 mm dvojvrstvový

 Cuprextit 100x200x1,5 mm dvojvrstvový

Cuprextit 100x200x1,5 mm dvojvrstvový
Polotovar plošného spoja pre výrobu DPS pomocou nažehľovací metódy ... atď

 

Rozmery: 100 x 200 mm
Typ: obojstranný
Laminát: FR4
Hrúbka laminátu: 1,5 mm
Hrúbka medi: 2x18 um

9,85 €
8,08 €
s DPH
Články a oznamy

 

   Pricemania.sk – Porovnanie cien      

  

   

Úvodná stránkaObchodné podmienkyPoštovnéKontakt