dtelektronik.sk

 

0907 244 337

info@dtelektronik.sk

Krovinorez - podľa čoho vyberať? Pridané: 02.06.2023

Úvod ČlánkyKrovinorez - podľa čoho vyberať?

Po zime sa často dobre darí tiež náletovými drevinám, ktoré naraz rastú priamo pred očami - čo ale nie je žiaduce. So všetkými týmito nepríjemnosťami, na ktoré sú aj bežné kosačky krátke (alebo skôr veľké a neobratné), si hravo poradí krovinorez. Správnym výberom môže krovinorez pre použitie na malých plochách rotačnú kosačku plne nahradiť.

Vyžínače fungujú na princípe rotujúcej struny alebo vonkajšieho konca a sú vhodné pre jemnejšie trávu a priekopy. Krovinorezy zvládnu vďaka pílovému kotúču hustejší porast s drobnými drevinami. Súčasťou príslušenstva môže byť ale aj strunový nástavec, ktorý stačí pre dočistenie nedostatkov aj po kosení klasickou kosačkou.

Aký zvoliť typ pohonu a konštrukciu krovinorezu?

 

Vzhľadom k tomu, že sa je jedná o prístroj primárne určený pre obratnou manipuláciu v horšie prístupnom teréne, dôležitú úlohu hrá jeho samotná konštrukcia. Práve typ pohonu má vplyv na samotnú hmotnosť prístroja. Vedľa dvojtaktných a štvortaktných benzínových pohonov sú dostupné aj ľahšie, ale menej výkonné elektrické alebo akumulátorové pohony.

 

Výhodou dvojtaktných motorov je nižšia hmotnosť, vďaka poháňanie zmesou benzínu a oleja, ktoré tým pádom nepotrebujú vlastné nádoby, ako je tomu v prípade štvortaktu.

Nepodceňujte hmotnosť a dizajn vyžínača

Hmotnosť hrá úlohu aj v súvislosti ťažiskom stroja a s možnosťou zavesenia na jedno - alebo dvoch ramenný popruh. Ideálna váha je do 8 kg s plnou nádržou. Pri výbere venujte pozornosť aj tvaru rukoväti. Riadidlá v tvare U vám uľahčia manipuláciu, pri ukladaní oceníte, ak sú navyše ľahko odnímateľné.

Príslušenstvo nielen pre väčšiu bezpečnosť

Dobre zostavený doplnkový sortiment prístroja vám ušetrí prácu, peniaze a predovšetkým zdravie. Pásy určené k správnemu zavesenie a rozloženie telesného ťažisko, ochranné klapky na uši, tvárový štít, prípadne pevnú obuv do vysokej trávy vám prácu s krovinorezom uľahčí a ochráni zdravie. Náhradné nástavce a výmenné kotúče v doplnkovej výbave za vás vyriešia dilemu, či zaobstarať vyžínač alebo krovinorez.


Tiež si krovinorez zaslúži dôkladnú údržbu a starostlivosť

Už správne zvoleným strojom s ohľadom na kosenie terénu predídete jeho preťažovaniu. U dvojtaktového motora je zásadná pravidelná údržba a predovšetkým doplňovanie maziva najlepšie po každých 30 odpracovaných hodinách. Pravidelnou kontrolou a prípadným očistením vzduchového filtra a rebrovanie motora predídete jeho prehrievaniu a zaistíte jeho dlhú životnosť.
Dôležité je venovať pozornosť typu porastu, ktorý sa chystáme nástrojom upravovať. Zloženie tráv a kosodreviny hrá dôležitú úlohu pri výbere vhodného kotúča alebo strunového nástavce. Pre nepravidelne udržiavaný pozemok alebo záhradu s hustejším porastom kosodreviny je najlepšou voľbou benzínový krovinorez s vyšším výkonom. Akumulátorové vyžínače sú ľahšie, ale majú menší výkon aj výdrž.

Rezný rozsah a spôsob kosenia ide ruka v ruke

Ideálne záber krovinorezu je 43 cm, rovnako ako u klasickej kosy sa musíte zo začiatku zamerať tiež na správnu techniku používania. Pri pohybe po kosenej ploche človek často mení smer a postupuje dopredu a dozadu. Pri zaobchádzaní s krovinorezom nie je pri pohybe späť potreba znižovať otáčky, pretože kosí kontinuálne. Benzínovým krovinorezom škodí posúvanie akcelerátorom tam a späť. Okrem vyššej spotreby paliva tak dochádza ku kolísaniu otáčok, nedostatočnému spaľovaniu a prehrievaniu vnútra motora. V prípade úpravy väčšej plochy, odporúčame pohybovať sa rovnako ako s klasickou kosou - teda ťahy zprava do ľava, pričom spätný ťah doprava je na voľno. Ak sa do krovinorezu zachytí vysoká tráva, odstraňte ju a postupujte pomalšie alebo po menších riadkoch a skôr sa potom k celej ploche vráťte ako k celku.Späť na zoznam článkov
Akciové ponuky

Krúžok na sprchový záves plast 10 ks / balenie

 Krúžok na sprchový záves plast 10 ks / balenie

Plastové krúžky s priemerom 5 cm. Na zacvakávacie krúžky ľahko zavesíte záves ku sprche, tak máte rýchlo namontovaný sprchový záves. Najjednoduchší spôsob, ako zavesiť sprchový záves. Užitočný doplnok do každej kúpeľne!

Priemer krúžku: 5 cm
Obsahuje: 10 ks / balenie
6,11 €
s DPH

Puzdro na karty NEDIS PRIVRF10AL

 Puzdro na karty NEDIS PRIVRF10AL

Puzdro na karty NEDIS PRIVRF10AL
Nedopustite, aby niekto nelegálne skopíroval vaše osobné údaje, bez toho aby ste si to vôbec všimli! Uchovávajte svoje kreditné, bankové a iné karty s elektronickými údajmi v týchto ochranných puzdrách na karty RFID. Tak budú jednoducho ale účinne chránené proti oteru i elektronickej krádeži.

Vlastnosti:

- Chráni kreditné a bankové karty, karty na mestskú dopravu a pod. Proti elektronickej krádeži
- Jednoduché ale efektívne: proste len zasuňte kartu do puzdra
- Do jedného púzdra sa zmestia 3 karty
- Sú malá a tenká, takže sa ľahko zmestia do kabelky, peňaženky alebo do vrecka
- Zliatina hliníka blokuje frekvencie od 10 kHz do 5,8 GHz

8,52 €
s DPH

Držiak na náradie na stenu

 Držiak na náradie na stenu

Držiak na náradie
2 × panel

19 plastových úchytov

6 × box 101

1 × zásuvný držiak na náradie

 

K upevneniu na zvislú podložku alebo stenu, bez upevňovacích skrutiek, rozmery panelov 646 × 385mm + držiak

 

Bez náradia.

18,- €
13,14 €
s DPH

Lisovacia kliešte na káblové dutinky AWG 12-22, 4-0.5mm

 Lisovacia kliešte na káblové dutinky AWG 12-22, 4-0.5mm

Kliešte na dutinky AWG 12-22, 4-0.5mm
AWG 22, 20, 18, 16, 14, 12
DIN 0.5, 0.75, 1.0, 1.5, 2.5, 4.0 mm2

19,20 €
15,34 €
s DPH
Články a oznamy

 

   Pricemania.sk – Porovnanie cien      

  

   

Úvodná stránkaObchodné podmienkyPoštovnéKontakt