dtelektronik.sk

 

0907 244 337

info@dtelektronik.sk

Odpudzovač, lapač alebo hubič - ako vybrať ten najúčinnejší? Pridané: 15.06.2022

Úvod ČlánkyOdpudzovač, lapač alebo hubič - ako vybrať ten najúčinnejší?

Pohľad na starostlivo upravenú záhradu s trávou ako semiš, kríkmi plnými farebných kvetov a bohatou úrodou na záhonoch poteší nielen oko, ale aj dušu každého záhradníka. Veľké sklamanie však často prichádza spolu s prvými krtincami okúsanými stromy od zveri, zdevastovanými záhony od hrabošov alebo zničenú úrodou od vtákov. Ako sa proti nevítaným hosťom brániť efektívne, ale šetrne s ohľadom na ich zdravie i životné prostredie?

Zo všetkého najskôr je dôležité zamyslieť sa, či je zvieracie návšteva skutočne nežiadúca, či nám ich prítomnosť na záhrade doslova škodí. Až následne sa prípadne poobzerať po prostriedkoch, ktoré škodcom vymedzí priestor, kam skrátka nesmie. Ako a podľa čoho je vybrať? Aké parametre by nás mali zaujímať?

Plašič hlodavcov alebo odpudzovač hmyzu?

Plašič poznáme tiež pod pojmom odpudzovač. A ako je už z názvu zrejmé, pri jeho používaní ide o to škodcu obťažovať natoľko, že územie dobrovoľne opustia alebo sa mu vyhnú. Či už ide o fasádu domu, okrasnú či úžitkovú záhradu, úrodu, ale aj kabeláž vo vozidlách - všetko je možné ochrániť len vďaka vhodnému výberu prístroja. Pri umiestňovaní odpudzovača je však vždy nutné zachovať živočíchom nejakú únikovú cestu.

Odpudzovač hmyzu a pavúkov pracuje s nízkofrekvenčnými vibráciami alebo vysokofrekvenčným zvukom, ktorý ľudské ucho nepostrehne, ale drobnému hmyzu je veľmi nepríjemný. Zároveň neuvoľňuje žiadne chemické látky, preto je bežne používaný v kanceláriách, prevádzkach i menších priestoroch domácnosti.

Odpudzovač kún, hlodavcov a krtkov vydáva akustický signál s nízkou frekvenciou, ktorý sa náhodne mení v intonáciu i čase, preto si naň zviera nezvykne a obťažuje ho po dlhú dobu. Pre ľudské ucho je takmer nepočuteľný, neobsahuje žiadne chemické látky, možno ho teda umiestniť v dome, garáži, skladoch, hoteloch, predajniach. Parkujete vaše vozidlo pod prístreškom alebo v otvorenom priestore? Odpudzovač kún inštalujte priamo k motoru a pripojte k elektrickej sieti automobilu.

Plašič psov, mačiek a zveri pracuje s ultrazvukovými signálmi a vysokými frekvencie, ktoré sú pre človeka za hranicou počuteľnosti, ale zvieraťu jasne vymedzí priestor, ktorému sa má vyhnúť. Niektoré prístroje sú tiež opatrené detekčným systémom pracujúcim s ultrazvukovými vlnami a stroboskopickým svetlom zároveň. Zviera vyplašia nepríjemný zvuk aj ostré svetlo, ale žiadnym spôsobom mu neublíži.


Dôležitým parametrom pri kúpe je napájanie (solárne, batériové či sieťové), maximálna plocha účinnosti, vnútorné či vonkajšie použitie, prípadne doba prevádzky. Niektoré typy repelentov sú štandardne dodávané bez napájacích adaptérov. Vždy si teda skontrolujte obsah balenia, následne spolu s nákupom prístroja pridajte do nákupného košíka aj dôležité príslušenstvo.


Lapač hmyzu alebo ochranné siete?

Slnenie na balkóne či terase, šantenie detí pri bazéne, večerné posedenie s priateľmi ideálne spojené s grilovaním - atmosféra, ktorá sa čím ďalej viac blíži s každým slnečným a teplým dňom. Čo ale skutočne dokáže otráviť atmosféru, je dotieravý a bodavý hmyz.

V situáciách, keď nemožno použiť šetrný odpudzovač, prichádza na rad lapač. Ten elektrický naláka hmyz ultrafialovým UV-A svetlom, následný kontakt s drôtenou mriežkou s vysokým elektrickým napätím hmyz omráči alebo zahubí. Konštrukcia a spracovanie lapače je zostrojená tak, aby bol úplne bezpečný pre človeka. Pri jeho výbere sledujte dôležité parametre, ako je napájanie, príkon a najmä dosah.

 

Ochrániť úrodu alebo zabrániť poškodeniu majetku je mnohokrát jednoduchšie, než sa môže zdať. Vyrobte si alebo kúpte maketu zvieraťa, ktoré je pre "škodnú" prirodzeným predátorom a nainštalujte na miesto, kde vám hrozí poškodenie a je evidentné, že ho nepozvaný hosť často navštevuje. Plody na nízkych stromoch, kríkoch aj rastlinách bezpečne ochráni siete, útoky komárov, vniknutiu hmyzu a chrobákov do domácnosti pri vetraní zamedzí siete do okien.Späť na zoznam článkov
Akciové ponuky

Opasok na náradie 600 x 220 x 100 mm

 Opasok na náradie

- dve väčšie a jedna menšia komora
- vzadu, na úrovni pásu, je umiestnené vrecko na klince 
- veľký držiak na kladivá po oboch stranách
- 12 skladovacích vreciek + 2 držiaky kladív
- odolný polyesterový materiál

Rozmery: 600 x 220 x 100 mm

25,20 €
18,29 €
s DPH

Sťahovacie pásiky farebné 2,5mm (sada)

 Sťahovacie pásiky farebné 2,5mm (sada)

Sťahovacie pásiky farebné 2,5mm (sada)
Materiál: Nylon 66
Prevádzková teplota: - 35 ° C až 85 ° C


Obsah balenia:
2.5 x 100 50ks biele
2.5 x 100 50ks červená
2.5 x 100 50ks žlté
2.5 x 100 50ks zelené
2.5 x 200 50ks modré

6,95 €
4,27 €
s DPH

Signalizácia vstupu s kľúčom na batérie, ALARM 100 dB na okno, dvere

 Signalizácia vstupu s kľúčom na batérie, ALARM 100 dB na okno, dvere

Majte v bezpečí svojich blízkych a cennosti! Namontujte túto signalizáciu vstupu na vaše dvere alebo okno. Pri neoprávnenom vstupe sa spustí hlasitý alarm 100 dB. Ideálny je v noci, pred spaním aktivujte signalizáciu (pomocou kľúča) a pred odchodom ráno ju vypnite. Zapnúť a vypnúť ju môžete pomocou kľúča. Magnetickú časť môžete priskrutkovať alebo lepiť na kovové, plastové respektíve drevené okná či dvere. Časť s kľúčom môžete pripevniť na zárubňu a pod. V prípade, že sa magnet vzdiali od časti s kľúčom na viac ako cca 1 cm (otvorením dverí, okna), spustí sa hlasitý alarm 100 dB.

Napájanie z batérií
Jednoduchá montáž
Energicky úsporné
Fungovanie (aktivovanie/deaktivovanie) pomocou kľúča

 

Napájanie: 2 x AAA batérie(nie sú v balení)
Hlasitosť sirény: 100 dB
Možnosti pripevnenia: skrutkami, lepidlom
Počet kľúčov: 2 ks
Materiál: Plast
Farba: Biela
Rozmer magnetickej jednotky: 54 x 12 x 12 mm
Rozmer centrálnej jednotky: 83 x 55 x 27 mm

8,93 €
s DPH

Redukcia ELEKTROBOCK HD20 pre ventily typu Danfoss RTD 000166

 Redukcia ELEKTROBOCK HD20 pre ventily typu Danfoss RTD 000166
Redukcia ELEKTROBOCK HD20 pre ventily typu Danfoss RTD 000166
TECHNICKÉ PARAMETRE
Použitie redukcie RE-DRTD: pre ventily o rozmere M30x1,5 zhodné s typom Danfoss RTD
11,47 €
s DPH
Články a oznamy

 

   Pricemania.sk – Porovnanie cien      

  

   

Úvodná stránkaObchodné podmienkyPoštovnéKontakt