dtelektronik.sk

 

0907 244 337

info@dtelektronik.sk

Odpudzovač, lapač alebo hubič - ako vybrať ten najúčinnejší? Pridané: 15.06.2022

Úvod ČlánkyOdpudzovač, lapač alebo hubič - ako vybrať ten najúčinnejší?

Pohľad na starostlivo upravenú záhradu s trávou ako semiš, kríkmi plnými farebných kvetov a bohatou úrodou na záhonoch poteší nielen oko, ale aj dušu každého záhradníka. Veľké sklamanie však často prichádza spolu s prvými krtincami okúsanými stromy od zveri, zdevastovanými záhony od hrabošov alebo zničenú úrodou od vtákov. Ako sa proti nevítaným hosťom brániť efektívne, ale šetrne s ohľadom na ich zdravie i životné prostredie?

Zo všetkého najskôr je dôležité zamyslieť sa, či je zvieracie návšteva skutočne nežiadúca, či nám ich prítomnosť na záhrade doslova škodí. Až následne sa prípadne poobzerať po prostriedkoch, ktoré škodcom vymedzí priestor, kam skrátka nesmie. Ako a podľa čoho je vybrať? Aké parametre by nás mali zaujímať?

Plašič hlodavcov alebo odpudzovač hmyzu?

Plašič poznáme tiež pod pojmom odpudzovač. A ako je už z názvu zrejmé, pri jeho používaní ide o to škodcu obťažovať natoľko, že územie dobrovoľne opustia alebo sa mu vyhnú. Či už ide o fasádu domu, okrasnú či úžitkovú záhradu, úrodu, ale aj kabeláž vo vozidlách - všetko je možné ochrániť len vďaka vhodnému výberu prístroja. Pri umiestňovaní odpudzovača je však vždy nutné zachovať živočíchom nejakú únikovú cestu.

Odpudzovač hmyzu a pavúkov pracuje s nízkofrekvenčnými vibráciami alebo vysokofrekvenčným zvukom, ktorý ľudské ucho nepostrehne, ale drobnému hmyzu je veľmi nepríjemný. Zároveň neuvoľňuje žiadne chemické látky, preto je bežne používaný v kanceláriách, prevádzkach i menších priestoroch domácnosti.

Odpudzovač kún, hlodavcov a krtkov vydáva akustický signál s nízkou frekvenciou, ktorý sa náhodne mení v intonáciu i čase, preto si naň zviera nezvykne a obťažuje ho po dlhú dobu. Pre ľudské ucho je takmer nepočuteľný, neobsahuje žiadne chemické látky, možno ho teda umiestniť v dome, garáži, skladoch, hoteloch, predajniach. Parkujete vaše vozidlo pod prístreškom alebo v otvorenom priestore? Odpudzovač kún inštalujte priamo k motoru a pripojte k elektrickej sieti automobilu.

Plašič psov, mačiek a zveri pracuje s ultrazvukovými signálmi a vysokými frekvencie, ktoré sú pre človeka za hranicou počuteľnosti, ale zvieraťu jasne vymedzí priestor, ktorému sa má vyhnúť. Niektoré prístroje sú tiež opatrené detekčným systémom pracujúcim s ultrazvukovými vlnami a stroboskopickým svetlom zároveň. Zviera vyplašia nepríjemný zvuk aj ostré svetlo, ale žiadnym spôsobom mu neublíži.


Dôležitým parametrom pri kúpe je napájanie (solárne, batériové či sieťové), maximálna plocha účinnosti, vnútorné či vonkajšie použitie, prípadne doba prevádzky. Niektoré typy repelentov sú štandardne dodávané bez napájacích adaptérov. Vždy si teda skontrolujte obsah balenia, následne spolu s nákupom prístroja pridajte do nákupného košíka aj dôležité príslušenstvo.


Lapač hmyzu alebo ochranné siete?

Slnenie na balkóne či terase, šantenie detí pri bazéne, večerné posedenie s priateľmi ideálne spojené s grilovaním - atmosféra, ktorá sa čím ďalej viac blíži s každým slnečným a teplým dňom. Čo ale skutočne dokáže otráviť atmosféru, je dotieravý a bodavý hmyz.

V situáciách, keď nemožno použiť šetrný odpudzovač, prichádza na rad lapač. Ten elektrický naláka hmyz ultrafialovým UV-A svetlom, následný kontakt s drôtenou mriežkou s vysokým elektrickým napätím hmyz omráči alebo zahubí. Konštrukcia a spracovanie lapače je zostrojená tak, aby bol úplne bezpečný pre človeka. Pri jeho výbere sledujte dôležité parametre, ako je napájanie, príkon a najmä dosah.

 

Ochrániť úrodu alebo zabrániť poškodeniu majetku je mnohokrát jednoduchšie, než sa môže zdať. Vyrobte si alebo kúpte maketu zvieraťa, ktoré je pre "škodnú" prirodzeným predátorom a nainštalujte na miesto, kde vám hrozí poškodenie a je evidentné, že ho nepozvaný hosť často navštevuje. Plody na nízkych stromoch, kríkoch aj rastlinách bezpečne ochráni siete, útoky komárov, vniknutiu hmyzu a chrobákov do domácnosti pri vetraní zamedzí siete do okien.Späť na zoznam článkov
Akciové ponuky

Optický prevodník audio 2 x RCA stereo, TOSLINK

 Optický prevodník audio 2 x RCA stereo, TOSLINK
VlastnosťPodrobnosti
vstup optický TOSLINK + digitálny koaxiálny RCA cinch 
výstup 2 x RCA cinch (stereo)
príslušenstvo sieťový adaptér 230 V / 5 V, 1 A
napájanie 230 V~ / 50 Hz
rozmery 51 x 26 x 41 mm
24,28 €
19,80 €
s DPH

Nabíjací článok Li-Ion ICR18650 3,6 V/2200mAh TINKO

 Nabíjací článok Li-Ion ICR18650 3,6 V/2200mAh TINKO

Nabíjací článok Li-Ion ICR18650 3,6 V/2200 mAh Tinko
Priemer 18 mm, l = 65 mm

10,84 €
10,25 €
s DPH

Flexo šnúra pre LED neón hadicu 2835, 230V, 0.5m

 Flexo šnúra pre LED neón hadicu 2835, 230V, 0.5m

Dĺžka 0,5m
Max. dĺžka LED neón hadice, ktorá je možná napájať je: 50m
K prepojeniu LED neón hadice a flexo šnúry je nutné použiť PIN prepojku: Príslušenstvo k Ľad neon hadici 230V - PIN prepojka pre čip 2835 

7,96 €
s DPH

Zásobník na spojovací materiál 7 priehradok,120x100x30mm

 Zásobník na spojovací materiál 7 priehradok,120x100x30mm

plastový
120x100x30mm 7 priehradok

3,46 €
s DPH
Články a oznamy

 

   Pricemania.sk – Porovnanie cien      

  

   

Úvodná stránkaObchodné podmienkyPoštovnéKontakt