dtelektronik.sk

 

0907 244 337

info@dtelektronik.sk

Odpudzovač, lapač alebo hubič - ako vybrať ten najúčinnejší? Pridané: 15.06.2022

Úvod ČlánkyOdpudzovač, lapač alebo hubič - ako vybrať ten najúčinnejší?

Pohľad na starostlivo upravenú záhradu s trávou ako semiš, kríkmi plnými farebných kvetov a bohatou úrodou na záhonoch poteší nielen oko, ale aj dušu každého záhradníka. Veľké sklamanie však často prichádza spolu s prvými krtincami okúsanými stromy od zveri, zdevastovanými záhony od hrabošov alebo zničenú úrodou od vtákov. Ako sa proti nevítaným hosťom brániť efektívne, ale šetrne s ohľadom na ich zdravie i životné prostredie?

Zo všetkého najskôr je dôležité zamyslieť sa, či je zvieracie návšteva skutočne nežiadúca, či nám ich prítomnosť na záhrade doslova škodí. Až následne sa prípadne poobzerať po prostriedkoch, ktoré škodcom vymedzí priestor, kam skrátka nesmie. Ako a podľa čoho je vybrať? Aké parametre by nás mali zaujímať?

Plašič hlodavcov alebo odpudzovač hmyzu?

Plašič poznáme tiež pod pojmom odpudzovač. A ako je už z názvu zrejmé, pri jeho používaní ide o to škodcu obťažovať natoľko, že územie dobrovoľne opustia alebo sa mu vyhnú. Či už ide o fasádu domu, okrasnú či úžitkovú záhradu, úrodu, ale aj kabeláž vo vozidlách - všetko je možné ochrániť len vďaka vhodnému výberu prístroja. Pri umiestňovaní odpudzovača je však vždy nutné zachovať živočíchom nejakú únikovú cestu.

Odpudzovač hmyzu a pavúkov pracuje s nízkofrekvenčnými vibráciami alebo vysokofrekvenčným zvukom, ktorý ľudské ucho nepostrehne, ale drobnému hmyzu je veľmi nepríjemný. Zároveň neuvoľňuje žiadne chemické látky, preto je bežne používaný v kanceláriách, prevádzkach i menších priestoroch domácnosti.

Odpudzovač kún, hlodavcov a krtkov vydáva akustický signál s nízkou frekvenciou, ktorý sa náhodne mení v intonáciu i čase, preto si naň zviera nezvykne a obťažuje ho po dlhú dobu. Pre ľudské ucho je takmer nepočuteľný, neobsahuje žiadne chemické látky, možno ho teda umiestniť v dome, garáži, skladoch, hoteloch, predajniach. Parkujete vaše vozidlo pod prístreškom alebo v otvorenom priestore? Odpudzovač kún inštalujte priamo k motoru a pripojte k elektrickej sieti automobilu.

Plašič psov, mačiek a zveri pracuje s ultrazvukovými signálmi a vysokými frekvencie, ktoré sú pre človeka za hranicou počuteľnosti, ale zvieraťu jasne vymedzí priestor, ktorému sa má vyhnúť. Niektoré prístroje sú tiež opatrené detekčným systémom pracujúcim s ultrazvukovými vlnami a stroboskopickým svetlom zároveň. Zviera vyplašia nepríjemný zvuk aj ostré svetlo, ale žiadnym spôsobom mu neublíži.


Dôležitým parametrom pri kúpe je napájanie (solárne, batériové či sieťové), maximálna plocha účinnosti, vnútorné či vonkajšie použitie, prípadne doba prevádzky. Niektoré typy repelentov sú štandardne dodávané bez napájacích adaptérov. Vždy si teda skontrolujte obsah balenia, následne spolu s nákupom prístroja pridajte do nákupného košíka aj dôležité príslušenstvo.


Lapač hmyzu alebo ochranné siete?

Slnenie na balkóne či terase, šantenie detí pri bazéne, večerné posedenie s priateľmi ideálne spojené s grilovaním - atmosféra, ktorá sa čím ďalej viac blíži s každým slnečným a teplým dňom. Čo ale skutočne dokáže otráviť atmosféru, je dotieravý a bodavý hmyz.

V situáciách, keď nemožno použiť šetrný odpudzovač, prichádza na rad lapač. Ten elektrický naláka hmyz ultrafialovým UV-A svetlom, následný kontakt s drôtenou mriežkou s vysokým elektrickým napätím hmyz omráči alebo zahubí. Konštrukcia a spracovanie lapače je zostrojená tak, aby bol úplne bezpečný pre človeka. Pri jeho výbere sledujte dôležité parametre, ako je napájanie, príkon a najmä dosah.

 

Ochrániť úrodu alebo zabrániť poškodeniu majetku je mnohokrát jednoduchšie, než sa môže zdať. Vyrobte si alebo kúpte maketu zvieraťa, ktoré je pre "škodnú" prirodzeným predátorom a nainštalujte na miesto, kde vám hrozí poškodenie a je evidentné, že ho nepozvaný hosť často navštevuje. Plody na nízkych stromoch, kríkoch aj rastlinách bezpečne ochráni siete, útoky komárov, vniknutiu hmyzu a chrobákov do domácnosti pri vetraní zamedzí siete do okien.Späť na zoznam článkov
Akciové ponuky

Vstupný alarm, detská poistka otvorenia okna, dverí, 105dB

 Vstupný alarm, detská poistka otvorenia okna, dverí, 105dB

Je ideálny na identifikáciu neželaného vstupu v obchodoch, v dome, v kanceláriách a pod. Prípadne ako poistka pri malých deťoch, pre prípad, že by otvorili okno, balkonové dvere, dvere na ulicu a pod. Nízka spotreba energie zabezpečí dlhú životnosť batérií.


Hlasitosť signalizácie: 105 dB
Napájanie: 3 ks gombikových batérií typu 76A/AG13 LR44 (sú súčasťou balenia)

 

Siréna je umiestnená napr. na zárubni a druhá čast - magnet je upevnený na dverách. Akonáhle niekto otvorí dvere a magnet sa vzdiali od sirény, siréna začne vydávať nepretržitý prenikavý zvuk o sile cca 105 dB. Po opätovnom zatvorení dverí sa siréna vypne.

5,84 €
4,27 €
s DPH

Sada skrutkovačov 31 dielov v kufri

 Sada skrutkovačov 31 dielov v kufri
  • Ergonomický tvar, pogumovaná rukoväť
  • chróm-vanádová oceľ
  • Magnetický hrot


Sada obsahuje:

7 ks Skrutkovač: PH1x75, PH2x100
SL4.0x75, SL6.5x100, SL8.0x150
PZ1x75, PZ2x100
6 db precíznych skrutkovač: PH00x50, PH0x50, PH1x50
SL2.0x50, SL2.5x50, SL3.0x50
17 ks 1/4 bitov: PH0, PH1, PH2
PZ0, PZ1, PZ2
T10, T15, T20, T25, T30
H2.0, H2.5, H3.0, H4.0, H5.0, H6.0

 

  • 1 ks adaptér bitov
17,09 €
s DPH

Vidlicový kľúč C/V - oceľ, satinovaný 24x26mm

 Vidlicový kľúč C/V - oceľ, satinovaný 24x26mm

chrom-vanadium-oceľ satinovaný DIN 3110

9,88 €
9,13 €
s DPH

LED pásik 5050 60LED/m RGB IP54 12V (1ks=cievka 5m) zaliaty

 LED pásik 5050  60LED/m RGB IP54 12V (1ks=cievka 5m) zaliaty

LED pásik 5050 60LED / m RGB IP54 12V (1ks = cievka 5m) zaliaty
Jedná sa o novú generáciu veľmi úsporných a lacných LED osvetlenie, ktoré sú veľmi šetrné k životnému prostrediu a ušetria zároveň Vašu peňaženku.

 

Tento LED pásik je ohybný, muža sa použiť do zaoblených miest a je vhodný len pre interiéry. Pre ľahšiu inštaláciu je opatrený z druhej strany 3M lepiacou páskou. LED pásiky svietiace jedným farebným odtieňom sa hodia predovšetkým ako efektné osvetlenie. Farebný tón dodá nasvetleným predmetom zvláštny a zaujímavý nádych. Záleží len na Vašu fantáziu, akým spôsobom ich využijete. Samozrejme aplikácie LED pásikov má neobmedzené využitie a možno ich použiť prakticky všade.

 

LED pásik je odolný proti vode striekajúcej zo všetkých smerov. Na jednom metri pásika je 60 SMD LED, môžu sa strihať na vyznačených miestach po 5 cm. Pásky sa medzi sebou môžu prepájať pomocou našich konektorov.

 

Technické údaje:
Napájacie napätie: 12V DC
Spotreba: 14,4 W / m
Farba: biela teplá
Vyžarovací uhol: 120 ° (každá LED)
Krytie: IP54 odolný proti striekajúcej vode
Dĺžka: 5 m
Rozmery: 10mm (šírka) / 5m (maximálna dĺžka)
Teplotný rozsah: -25 ° ~ 85 ° C
Plocha pre prilepenie musí byť zbavená nečistôt a odmastená
Cena je za 5 m cievky

37,20 €
30,65 €
s DPH
Články a oznamy

 

   Pricemania.sk – Porovnanie cien      

  

   

Úvodná stránkaObchodné podmienkyPoštovnéKontakt